Rynek papierów wartościowych

19.10.2021

„Kto miłuje pieniądze, pieniędzmi się nie nasyci, a kto miłuje bogactwo, zysków mieć nie będzie." - Księga Koheleta 5:10

Hossa czy bessa? Jaka jest wartość indeksu WIG? Patrząc na indeksy giełdowe, sprzedajecie czy kupujecie? Utrzymujecie czy upłynniacie? Równie ważna jak porady finansowe z giełdy, jest odpowiedź na pytanie: czy można mieć jeszcze większą wiedzę o tym, jak zarządzać pieniędzmi? Otóż tak – z Biblii. Zdumiewające, że Jezus mówi więcej o pieniądzach i posiadaniu niż o niebie czy piekle.

Problem polega na tym, iż nie chcemy działać zgodnie z wolą Bożą. A Jego sposób oszczędzania polega na dawaniu, dzieleniu się i zapewnianiu środków tym, którzy mają mniej. Jest to rada całkowicie sprzeczna z tym, co podpowiada nam rozum zdobyć, mieć, gromadzić. Bóg doradza nam, aby wydawać mniej niż się zarabia. Tymczasem dzisiejszy świat dąży raczej do powiększania zadłużenia. Wcześniej, czy później, odpowiesz za to finansowo.
Spójrzmy prawdzie w oczy – najlepszym planistą finansowym jest Stwórca tego świata. Dlaczego więc nie zapoznasz się z tym, co powiedział o zarządzaniu pieniędzmi i nie spróbujesz postępować zgodnie z Jego nauką? To się zawsze opłaca.