Myśl dnia

“Postanowiłem tedy zbudować świątynię imieniu Pana, Boga mojego, jak to zapowiedział Pan Dawidowi, mojemu ojcu, mówiąc: Twój syn, którego posadzę po tobie na twoim tronie, ten zbuduje świątynię mojemu imieniu.”1Krl 5:5

Salomon o przywództwie: WYRAZISTA MISJA

Istotnym faktem dotyczącym przywództwa Salomona jest to, że misja Boga dla niego była wyrazista od samego początku. Miał on zbudować wielką świątynię dla Pana Boga. Ciekawym jest to, że Dawid, ojciec Salomona, też miał tę samą wizję, ale nie było mu dane jej wypełnić. Bóg wiedział, że Dawid był wielkim wojownikiem, a nie budowniczym i to szczególne zadanie powierzył jego synowi Salomonowi.

Salomon podzielił się tą misją z całym ludem i wezwał ich do wprowadzenia jej w życie. Był to odpowiedni czas. Wrogowie Izraela zostali pokonani. To był czas by pójść za wolą Bożą.

Czy wiesz, co jest Twoją życiową misją? Czy jesteś świadomy celu swojego życia? Czy możesz to wyrazić w krótkim stwierdzeniu? Czy żyjesz w zgodności z celami Boga dla twojego życia? Pamiętaj, że nie jesteś dziełem przypadku. Pójdź za przykładem Salomona – zacznij od określenia wyrazistej misji i komunikuj ją innym, którzy są kluczowi w realizacji wyznaczonego celu. Pozwól odkryć i realizować w całej pełni potencjał, który Bóg w tobie umieścił!

Druk