SŁOWO NA TEMAT UWIELBIENIA

3.07.2020

“Pójdźcie, pokłońmy się.” - Psalm 95:6

Uwielbienie, jest najbardziej znanym sposobem oddawania czci Bogu w naszym kościele. Mamy nadzieje i modlimy się o to, aby niedzielne nabożeństwo było najbardziej ekscytującą i żeby była to znacząca chwila w tygodniu dla każdej osoby. Nabożeństwo to czas, kiedy wszyscy chrześcijanie ładują swoje baterie, jak i jest ono miejscem dla ludzi poszukujących Boga.

Duński filozof z 19-stego wieku, Soren Kieregard, pewnego razu wyjaśnił jedno z najbardziej błędnych przekonań dotyczących oddawania czci Bogu, porównując to do przedstawienia w teatrze: „Gdy myślimy o oddawaniu czci Bogu, z założeniem, że kaznodzieja i inni usługujący to artyści, że to Bóg jest temat przedstawienia, a my jako kościół jesteśmy tylko widownią… to jest to jakieś straszne nieporozumienie”.

Kierkegard opisuje inne podejście, w którym to konsument jest najważniejszy. Podejście, w którym uwaga koncentruje się nie na oddawaniu czci, ale na braniu. Dalej Kierkegard mówi, że „Autentyczne, chrześcijańskie oddawanie czci Bogu, jest rzeczą całkowicie odwrotną. To my, jako kościół jesteśmy artystami. Kaznodzieje i usługujący w kościele są reżyserami tego przedstawienia, a Bóg jest widownią.”

Więc jak następnym razem będziesz oddawał cześć Bogu, spróbuj zrobić to z tej drugiej perspektywy. Wtedy może stanie się to bardziej istotnym przeżyciem.