Myśl dnia

“Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie.”Mat. 6:6

SPOTKANIE Z BOGIEM

W kazaniu na górze, Jezus doradza nam abyśmy na osobności każdego dnia spotykali się z Bogiem. Jezus nie tylko sugeruje aby było to spotkanie sam na sam, ale także używa słowa w “ukryciu!” Niektórzy ludzie interpretują ten fragment na tyle dosłownie, że nigdy nie modlą się publicznie, ale przecież nie o to chodzi! Jezus mówi tutaj na temat Ducha modlitwy. Chce aby każdy z nas w odosobnieniu spędzał czas z Panem Bogiem a nie na pokaz.

Co sprawia, że Jezus zwraca na to tak wielką uwagę? Dlaczego jest to tak ważne? Wynika to z tego, że fundamentem chrześcijaństwa jest osobista więź z Bogiem. Aby więź była znacząca potrzeba czasu, rozmowy, słuchania, komunikowania, zaufania.

Jeśli chcesz mieć więź z Bogiem uczyń te spotkania z Nim priorytetowymi w Twoim codziennym życiu. Będzie to okazja do budowania bliskiej relacji z twoim najlepszym Przyjacielem.

Druk