Stop cudzołóstwu!

16.11.2020

"Bądźcie więc ulegli Bogu. Przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was." - List św. Jakuba 4:7

W dzisiejszych czasach małżeństwo nie jest tak szanowane jak kiedyś. Rozwody i cudzołóstwo stają się normą. Chociaż wiele osób tym się nie przejmuje, z Bożej perspektywy stanowi to problem. W Piśmie Świętym czytamy: „Niech małżeństwo będzie w poszanowaniu u innych.”

Pozwól, że w świetle tego nauczania, zasugeruję kilka myśli na temat zapobiegania cudzołóstwu: Pamiętaj, cudzołóstwo nie zaczyna się w momencie, kiedy pójdziesz z kimś do łóżka, ale wtedy gdy w emocjonalny sposób przywiązujesz się do osoby, która nie jest twoim współmałżonkiem. Zadaj sobie pytanie: „Jak byś się czuł, gdyby twój partner/ka widział Ciebie w momencie zdrady?” Unikaj takich sytuacji, o których, wiesz, że mogą prowadzić do niewierności. Buduj bliską więź ze swoim współmałżonkiem. Rozmawiajcie ze sobą. Cudzołóstwo często opiera się na braku szczerości i kłamstwie.

Prawdziwa miłość wymaga świadomej decyzji i postanowienia, by codziennie budować bliską więź z ukochaną osobą.

Przede wszystkim jednak staraj się podobać Bogu. Przyjmując taką postawę będziesz odnajdywał siłę, aby stawić czoła wszelkim pokusom. Jeśli jednak będziesz polegał jedynie na swoich siłach, trudno będzie Ci zachować czystość w związku małżeńskim.