Myśl dnia

“A przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszelkie ogniste pociski złego. Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.”Ef 6: 16-17

TO NIE NOWA MODA- NOŚ ZBROJĘ!

Czy uważasz, że walka z pokusą jest wielkim wyzwaniem? Na pewno! Najlepszym sposobem na walkę z pokusą jest to, co zrobił Jezus. Kiedy szatan kusił Chrystusa chlebem, władzą, wolnością od krzywdy, odpowiadał mu cytując Pismo Święte. Szatan co chwilę wymyślał rozmaite pokusy- wielkie nagrody, ale Jezus odrzucał je Słowem Bożym. Idź za Jego przykładem, a zobaczysz, że o wiele łatwiej będzie ci przezwyciężyć diabelskie sztuczki, które chcą skusić Ciebie do grzechu.

Być może w tej chwili myślisz, że to ma jakiś sens, ale przecież tak trudno jest ci uczyć się czegoś na pamięć. Czasami łatwiej jest zamiast dosłownych słów uchwycić znaczenie danego fragmentu. W czym to pomoże? Na pewno przestaniesz się martwić, że przekręcasz słowa. Nie będziesz się dzięki temu zniechęcać i frustrować dalszym uczeniem. Jednak najważniejsze jest to, że wskazując na konkretne fragmenty Pisma Świętego, Bóg użyje ich do zwycięstwa nad pokusą.

Druk