W OCZEKIWANIU NA BOGA

23.09.2020

“Zdaj się w milczeniu na Pana i złóż w nim nadzieję.”  Psalm 37:7

Stanie w długiej kolejce w restauracji, czy stanie w korku ulicznym podczas godzin szczytu, bądź chwili, w której zawiesza mi się mój komputer, są rzeczami, których najbardziej nie lubię. Czekanie wydaje się być stratą czasu i dlatego właśnie, dla wielu osób wierzących, oczekiwanie na Boga jest tak trudne. Jest to również przyczyną, dlaczego tak wiele osób cytuje werset, który nie pochodzi z Biblii. Brzmi on następująco: „Bóg pomaga tym, którzy pomagają sami sobie.” Jest to werset zaczerpnięty z ideologii amerykańskiej, lecz nie pochodzi on z Biblii.

Stwierdzenie to mówi o braku wiary. Mówi o tym jak Bóg oczekuje od nas przejęcia inicjatywy w działaniu. Ale jedna rzecz jest pewna; to co my musimy zrobić to zaufać Bogu i być chętnym do pełnienia Jego woli, w wyznaczonym przez Niego, a nie przez nas, czasie. Ponieważ odpowiednie działanie w odpowiednim momencie sprawi, że uda nam się osiągnąć zamierzone cele. uciężkie, tywi, jeśłi

Oczekiwanie na Boga jest trudne. Jednak czas wybrany przez Boga jest zawsze najlepszy zarówno dla nas, jak i dla innych ludzi.