WIDZIANY Z ODLEGŁOŚCI

13.10.2020

"A gdy usłyszeli szelest Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie w powiewie dziennym, skrył się Adam z żoną swoją przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu." - Rdz. 3:8

Czy pamiętacie zabawę w chowanego? Każdy z nas będąc dzieckiem czuł podekscytowanie na myśl o tym, że Cię szukają. Mój synek uwielbia tą zabawę. Któregoś dnia, kiedy wróciłem po pracy do domu, moja żona powiedziała mi, że nasz syn właśnie się przede mną gdzieś ukrywa. Poprowadziła mnie do jadalni gdzie się schował pod stołem. To było dla mnie oczywiste, gdzie się ukrył, ale nie mogłem go przecież od razu zobaczyć, bo to na tym polega. On myślał, że wybrał najlepszą możliwą kryjówkę; z drugiej strony było oczywistym gdzie był.

Tak też było z Adamem i Ewą jednego dnia w ogrodzie po tym, jak zgrzeszyli. Oboje zjedli z drzewa dobra i zła – z drzewa-, z którego Bóg wyraźnie nakazał Adamowi, aby nie jadł. Oboje byli zakłopotani, zawstydzeni i myśleli, że uda im się ukryć przed Bogiem. Zła wiadomość: oni nie mogli ukryć się przed Bogiem. My też nie możemy.

Nie możemy ukryć się przed Bogiem. On wszystko widzi i wie. Jeśli czujesz się winnym i myślisz, że ukryjesz się przed Bogiem, to na pewno Ci się to nie uda. Jest to najlepszy czas, aby przyjść do Niego i poprosić go o przebaczenie.

Bóg jest zawsze blisko nas i On zawsze szuka Ciebie i mnie, pragnąc by nasze życie było życiem obfitym przez Jezusa Chrystusa, Jego Syna. Jestem bardzo zadowolony, że, zamiast próbować chować się przed Bogiem wybrałem by pójść za Nim. Czy też chciałbyś to dzisiaj zrobić? Twoje życie już nigdy nie będzie takie same.