Myśl dnia

“Znosząc jedni drugich i przebaczając sobie nawzajem, jeśli kto ma powód do skargi przeciw komu: Jak Chrystus odpuścił wam, tak i wy.”Kol. 3:13

Wzór przebaczenia

Czy jest ktoś w Twoim życiu, komu nie możesz wybaczyć? Kto ci od razu przychodzi do głowy? Zapewniam, że są sytuacje, w których nie będziesz posiadać wystarczająco własnych sił, aby móc wybaczyć ludziom. Rana jest zbyt głęboka. Potrzebujemy poprosić, żeby Bóg pomógł nam zrobić to, czego sami nie jesteśmy w stanie zrobić. Proś o Jego nadprzyrodzoną siłę, aby zacząć wybaczać drugiej osobie!

Niechęć przebaczenia to niechęć oddania kontroli Bogu. Pozostaw wyrównanie rachunków Najwyższemu. Skąd wiesz, kiedy dokonało się przebaczenie? Wielu osobom kojarzy się ten moment z nieposiadaniem dziwnego ciężaru na żołądku. Nie ma uczucia goryczy, urazu tylko akceptacji. Czy to oznacza ponowne i pełne zaufanie? Zazwyczaj nie. Po prostu wybierasz kochać. To jest wielki cud, który Bóg powoduje, kiedy prosimy Go o pomoc w wybaczaniu innym. Doświadczamy wspaniałej wolności.

Jeśli naprawdę walczysz w tej sferze, pamiętaj, Jezus jest naszym doskonałym przykładem, wzorem do naśladowania. Nikt nie dostał tak skrzywdzony jak Jezus, bo tylko On w historii całej ludzkości nie miał żadnego grzechu. Przybiliśmy Go do krzyża swoimi grzechami. I kiedy tam wisiał mówił, “Ojcze wybacz im.” Jeśli Jezus może wybaczyć nam wszystko, wtedy przez Jego siłę możemy wybaczyć innym, którzy nas skrzywdzili. Poproś, żeby Bóg pomógł tobie zrobić to DZISIAJ! Ty też możesz doświadczyć wolności. Nie zwlekaj już dłużej.

Druk