Z życia wzięte

12.01.2022

"Synu mój, nie pogardzaj pouczeniem Pana..." - Księga Przysłów 3:11

Czy widziałeś kiedyś zmywczy okien, którzy pracują na wysokich budynkach? Jak myślisz, co sprawia, że z taką pewnością i precyzją poruszają się wisząc w powietrzu? Mogą sie oni czuć pewnie, ponieważ są przypięci odpowiednio zabezpieczonymi linami, które pozwalają na poruszanie się i ochroniają ich przed upadkiem.

Ty również możesz iść przez życie podejmując się różnych wyzwań z jednoczesnym poczuciem bezpieczeństwa. Kiedy oddajemy swoje życie Jezusowi Chrystusowi, to On staje sie naszym bezpieczeństwem. Ze względu na Niego możemy korzystać z pełni naszego potencjału ,ciągle na nowo odkrywając moc życia w Nim. Nawet wtedy kiedy jesteśmy zawiedzeni, zmęczeni i zranieni, w Jezusie możemy znaleźć siłę i inspirację.

A co Ty o tym myślisz? Czy masz poczucie bezpieczeństwa dzisiaj bez wzgledu na wyzwania przed którymi stoisz? A co jeśli chodzi o dzień jutrzejszy?

Spróbuj życia z Chrystusem poddając Mu każdy dzień i sprawę, z którą sie zmagasz. On nie zawsze będzie odpowiadał tak jak Ty tego oczekujesz, ale zawsze możesz liczyć na to, że będzie przy Tobie.