Zmagania z kryzysem

8.01.2021

"Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dasyć ma dzień swojej biedy." - Ew. wg. św. Mateusza 6:34

W życiu pojawiają się różne kryzysy. Chińska definicja słowa „kryzys” wyraża zarówno „niebezpieczeństwo” jak i „nowe możliwości.” To jak przechodzimy przez krytyczne chwile ma wpływ na całe nasze życie.

Może znajdujesz się teraz w czasie kryzysu. Może to być czas niebezpieczeństwa, ale i nowych możliwości, które się dzieki temu przed tobą otwierają. Największym wrogiem w takiej sytuacji jest paniczne podejmowanie decyzji, które mogą mieć długoterminowe konsekwencje. Dlatego potrzebujemy polegać na Bogu i Jego sile. Jak to zrobić?

* Módl się prosząc o Bożą mądrość i wsparcie;
* Czytaj Pismo Święte w poszukiwaniu wskazówek od Boga;
* Bądź posłuszny Bogu i zaufaj, że przeprowadzi cię przez ten sztorm.

Ważnym jest też to byś nie brał zbyt dużo odpowiedzialności na siebie każdego dnia. Jezus w swojej mądrości powiedział: „Nie troszczcie się zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam troszczyć się będzie.”

Czy przechodzisz teraz przez kryzys? Pamiętaj, jest to czas niebezpieczeństwa, ale i nowych możliwości. Nie poddawaj się!