Myśl dnia

“A widząc wichurę, zląkł się, i gdy zaczął tonąć, zawołał, mówiąc: Panie, ratuj mnie.”Ewangelia Św. Mateusza 14:30

ZMIANA POGODY

Nasze życie jest nieprzewidywalne. Podobnie jest z naturą. Czasem jest piękna pogoda, gdy nagle, nie wiadomo skąd, nadciąga burza. Może zdarzyć się tak, że szef wręczy Ci wypowiedzenie z pracy, małżonek wniesie pozew o rozwód, a lekarz zdiagnozuje u Ciebie raka.

Jezus ukazał się swoim uczniom, przebywającym na morzu podczas burzy. Ponieważ szedł do nich po wodzie, Piotr poprosił: „Panie, (…) każ mi przyjść do siebie po wodzie!” Chrystus mu odrzekł „Przyjdź!” i Piotr pełen wiary wyszedł z łodzi. Dobrze mu szło, dopóki całą swoją uwagę skupiał na Jezusie. Nagle zdał sobie sprawę z tego, co robi, zobaczył gwałtowną burzę oraz ciemność morza, ogarnął go lęk i zaczął tonąć. W ostatniej chwili zawołał swojego Pana na pomoc, a On go ocalił.

Gdy Piotr spuścił wzrok z Jezusa i skoncentrował się na niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą burza, obezwładnił go strach. Jednak Bóg jest większy niż jakakolwiek nawałnica. Wpatruj się w Niego z wiarą, a On da Ci tyle siły, że będziesz mógł pokonać wszelkie trudności, jakie napotkasz na swojej drodze.

Druk