„Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja i miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.” – 1 Koryntian 13:13
W 2001 roku Oscar za najlepsze zdjęcia został przyznany Pięknemu umysłowi. Film opowiada historię Johna Nasha, profesora Princeton, który pokonał chorobę psychiczną i rozwinął teorie, które ostatecznie doprowadziły go do zdobycia Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Film ten pokazuje niesamowicie inspirującą historię walki ze schizofrenią ale także piękną historię miłości.
Alicia Nash pomimo trudnego małżeństwa z niezdrowym na umyśle geniuszem wbrew wszystkiemu kochała go, troszczyła się o niego i pomagała mu odzyskać równowagę. Nawet wtedy, kiedy jej życie narażone było na niebezpieczeństwo trwała przy nim gdy był całkowicie ubezwłasnowolniony z powodu swojej choroby psychicznej. Na koniec filmu oglądamy scenę, kiedy John Nash stoi przed widownią największych intelektualistów świata, przyjmującego nagrodę za swoje monumentalne dokonanie. Nash wykorzystuje tą chwilę – u szczytu życia – by oświadczyć, że istnieje tylko jedna rzecz, która miała znaczenie w jego życiu i była to miłość jego żony, która pozostała z nim przez te wszystkie trudne lata.
Bez względu na niesamowite odkrycia w życiu geniusza, Alicia Nash nauczyła profesora, że nie ma większego dokonania nad przymierze między małżonkami: „na dobre i złe, w bogactwie czy ubóstwie, w chorobie czy w zdrowiu, by kochać, szanować póki śmierci nie rozdzieli.”