Bóg zna Twoje imię

2.10.2021

„...Zna Pan tych, którzy są Jego..." - Drugi List św. Pawła do Tymoteusza 2:19

Wiele lat temu znany kaznodzieja metodystów, Charles Allen, został zapytany przez bogatego nafciarza z Teksasu, o to, który z amerykańskich prezydentów był według niego najlepszy. Dr Allen odpowiedział: „To proste: LBJ (Lyndon Baines Johnson).”

Twarz mężczyzny poczerwieniała z gniewu, spytał więc: „Doktorze Allen, jak może pan mówić takie kłamstwa? W jaki sposób taki drań i intrygant mógł być naszym najwybitniejszym prezydentem?”

Doktor odpowiedział: „Widzi pan, pewnego dnia, kiedy stałem w holu hotelowym, LBJ (Lyndon Baines Johnson) przechodził obok. Krzyknął do mnie: „Doktorze Allen czy nadal pan prowadzi metodystów?” Oto, dlaczego uważam, iż to właśnie on był największym prezydentem, bo tylko on wiedział, jak się nazywam.”

Gdy sławni ludzie nas znają, czujemy się ważni. Natomiast, gdy w obecności wielu osób zwrócą się do nas po nazwisku, przepełnia nas duma.
Czas na dobre wieści. Najważniejsza Osoba na świecie zna Twoje nazwisko, wie wszystko o Tobie i miłuje Cię bez względu na wszystko. Kiedy poznasz Go jako Zbawiciela i Boga, On sprawi, iż poczujesz się ważny i znaczący nawet bardziej niż gdyby prezydent zwrócił się do Ciebie po imieniu.