Myśl dnia

„Lepiej jest dwóm niż jednemu…”Księga Koheleta 4:9

Bratnia dusza

Każdy z nas szuka bratniej duszy prawdziwego przyjaciela – osoby, która wniosłaby coś do naszego życia i której życie moglibyśmy uczynić bogatszym.
Pojęcie bratniej duszy ma swój początek w pierwszym małżeństwie – małżeństwie Adama i Ewy. To, co Bóg już na wstępie uznał za „niewłaściwe” miało związek z samotnością Adama. Boskim ideałem jest posiadanie przez każdego mężczyznę i każdą kobietę bratniej duszy w swoim współmałżonku, osobie przeciwnej płci, która będzie naszym doskonałym uzupełnieniem.

Bóg był pierwszym anestezjologiem i uśpił Adama. Był też pierwszym chirurgiem, kiedy usunął jego żebro. Stał się również pierwszym mistrzowskim artystą, kiedy uformował z tego żebra kobietę. Był także pierwszą swatką, podobnie jak Ojcem Panny Młodej, kiedy Ewę oddał Adamowi. Ten był tak podekscytowany, że powiedział: „Kość z mojej kości, ciało z mojego ciała. Będzie się nazywała kobietąâ€. W Biblii, słowo „ciało oznacza duszę“ ciało duchowe.

Czy Twój mąż, żona jest Twoją bratnią duszą? Bo to jest właśnie to, czego Bóg chce dla Twojego małżeństwa. Adam i Ewa są najlepszym przykładem. Przez Chrystusa Bóg daje nam moc doświadczania tego w naszej rodzinie.

Druk