CHLUBIENIE SIĘ W PANU!

7.02.2024

“Powiem więcej: Dzięki naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, przez którego teraz dostąpiliśmy pojednania, Bóg stał się naszą chlubą.”

Rzymian 5:11

Czy kiedykolwiek słyszałeś słowo “radować się”?

Co ono oznacza?

Jedna z definicji mówi o “najwyższej radości”.

Kiedy drużyny i sportowcy wygrywają mistrzostwa po wielu latach treningów i ćwiczeń, pojawia się radość.

Ale może również oznaczać chlubić się.

Wielu współczesnych sportowców jest w tym naprawdę dobrych. Kiedy wykonają świetną robotę, mówią: “Świecie, spójrz na mnie. Zobacz, jaki jestem wspaniały”. Jednak od czasu do czasu zdarza się, że sportowiec, który dokonał czegoś wielkiego, spogląda w niebo. Czasami klękają w modlitwie i dziękują Bogu, oddając Mu chwałę. Jest to rzadkie, ale naprawdę daje nam zrozumienie tego, co mówi Słowo Boże: “Nie tylko to, ale także radujemy się w Bogu przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, przez którego teraz otrzymaliśmy pojednanie“.

Ale chlubienie się może być również dobrą rzeczą. Ostateczna radość i ostateczne chlubienie się jest wtedy, gdy możemy chlubić się w Panu za to, co Bóg uczynił. Zaczyna się to, gdy otrzymujemy zbawienie od naszych grzechów i stajemy się sprawiedliwi wobec Boga. To wtedy decydujemy się podążać za Jezusem w wierze.

Ale to nie wszystko. Ostateczna radość nastąpi pod koniec tego życia, kiedy na zawsze będziemy w obecności Boga!

Wielki szwajcarski teolog Karl Barth przemawiał w Stanach Zjednoczonych. Jego intelekt był tak wielki, że ludzie byli pod wielkim wrażeniem jego błyskotliwego umysłu. Po przemówieniu miał czas na pytania i odpowiedzi. Jedna z osób wstała i zapytała: “Doktorze Barth, jaka jest najwspanialsza myśl, jaka kiedykolwiek przyszła ci do głowy? Jaka jest najwspanialsza myśl, jakiej kiedykolwiek doświadczył twój umysł?”.

Zastanowił się przez chwilę, po czym odpowiedział: “Jezus mnie kocha, to wiem. Biblia mi to mówi”.

To jest powód do chluby!

Autor: Bryant Wright, założyciel, RFTH