CZY JEST CEL W CIERPIENIU?

10.01.2025

„Szczęśliwi prześladowani z powodu sprawiedliwości, gdyż ich jest Królestwo Niebios.”.  Mateusza 5:10

„Powiedziałem wam o tym, abyście we Mnie mieli pokój. Na świecie będziecie doświadczać ucisku, ale odwagi — Ja odniosłem już zwycięstwo nad światem”.  Jana 16:33

Szczęśliwi prześladowani.

Czekaj, to nie może być prawda… prawda?

Cóż, Biblia mówi o tym bardzo jasno. Stawimy czoła prześladowaniom, trudnościom, cierpieniom i zmaganiom w życiu. Ale nasza kultura tak naprawdę nie wie, co zrobić z ideą prześladowań. Nie zrozum mnie źle – wszyscy znamy cierpienie. Po prostu nie wiemy, co z tym zrobić.

W rzeczywistości zrobimy prawie wszystko, aby uniknąć bólu i cierpienia.

Jednak z całego serca wierzę, że cierpienie jest z jakiegoś powodu. W żaden sposób nie twierdzę, że znam wszystkie powody, dla których ktoś cierpi lub jest prześladowany. Ale wierzę, że istnieje cel.

Spójrz na zepsuty stan świata. Rzeczy nie są takie, jak powinny. Wyzwania dotykają zarówno wierzących, jak i niewierzących. Jak na świecie możemy znaleźć w tym wszystkim cel i szczęście? Ale pośród załamania cierpienie pomaga nam rozpoznać prawdziwe szczęście i satysfakcję. Otwiera nam oczy i pomaga nam widzieć.

Co więc musimy zobaczyć?

  • Nie jesteśmy Bogiem – nienawidzimy cierpienia, ponieważ lubimy myśleć, że mamy kontrolę. Cierpienie pomaga nam dostrzec, że nigdy nie mieliśmy kontroli.
  • Piękno Bożej łaski – Kiedy uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy Bogiem , zaczynamy dostrzegać, że potrzebujemy zmagań, aby pomóc nam dostrzec prawdziwe piękno Bożej łaski i naszą rozpaczliwą potrzebę Go.
  • Zostaliśmy stworzeni po więcej – cierpienie rozluźnia nasz uścisk na tym życiu i otwiera nam oczy na to, co Bóg przygotował dla tych, którzy Mu ufają. Biblia opisuje to „ więcej” jako o wiele większe, niż moglibyśmy sobie kiedykolwiek wyobrazić, sprawiając, że nawet nasze cierpienie wydaje się lekkie i chwilowe.

Teraz to nazywam szczęściem.

Jak odnajdujemy cel w cierpieniu? Chodzi o perspektywę.

Chodzi o skupienie naszych oczu na Jezusie, rozpoznanie pokoju, który On udostępnił, a następnie trzymanie się.

Pamiętaj, że dla naśladowców Jezusa najlepsze dopiero nadejdzie.

 

Na podstawie kazania George’a Wrighta, starszego pastora z kościoła baptystów Shades Mountain