Etyka i moralność

26.08.2021

"Wielu powie mi w owym dniu: Panie, Panie!...Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości.'" - Ewangelia wg. św. Mateusza 7:22-23

Jakiś czas temu na stronie tytułowej gazety „The New York Times” pojawił się artykuł na temat striptizerek w Las Vegas. Poruszona została w nim kontrowersyjna sprawa dotycząca łączenia zawodu tancerki z prostytucją. Jedna ze striptizerek cytowana w tym artykule mówi, że nigdy nie zaangażowałaby się w prostytucję ze względu na jej wiarę w Boga. Ciekawe co Bóg myśli na ten temat?

Wszyscy mamy moralne wartości, ale czy są one właściwe? Prawdą jest, że każdy wyznaje jakąś filozofię moralną, która wydaje się jemu właściwa. W Piśmie Świętym czytamy o tym, że kiedy w starożytnym Izraelu ludzie odwaracali się od Boga, czynili to, co było w ich oczach właściwe. Bardzo łatwo jest zracjonalizować grzech w naszym życiu, jednocześnie ignorując prawdę o moralności wyrażoną na kartach Słowa Bożego.

Najwspanialsza nauka moralna została wyrażona w słowach i życiu Jezusa Chrystusa. Kiedy zaczniesz ją ignorować, będziesz zaskoczonym, jak wiele niemoralnych rzeczy jesteś w stanie usprawiedliwić w swoim życiu.