Myśl dnia

“Widząc to, Szymon Piotr rzucił się Jezusowi do kolan i powiedział: “Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem grzesznym człowiekiem”. Zdumienie bowiem ogarnęło jego i wszystkich, którzy z nim byli, z powodu dokonanego połowu ryb.”Łk 5:8-9

HISTORIA RYBAKA

Wybierając się do Izraela można zobaczyć łódź rybacką z pierwszego wieku. Jest ona dość sporych rozmiarów, więc każdy rybak był w stanie zapełnić ją wielką ilością ryb. Szymon Piotr był kiedyś właścicielem takiej łodzi, a Jezus za sprawą cudu zapełnił ją po brzegi rybami. Było ich tak wiele, że Szymon wezwał współtowarzyszących do pomocy gdyż waga złowionych ryb sprawiła, że ich łódź zaczęła tonąć! Ktokolwiek miał doczynienia z biznesem rybołówstwa na Morzu Galilejskim wie, że był to niesamowity cud!

Zwróć uwagę na to jak Szymon Piotr zareagował: „Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem grzesznym człowiekiem”. Zastanówmy się, co było przyczyną takiego zachowania? Jezus z pewnością przyczynił się do największego dziennego zysku w życiu Szymona. Zrobił ponadto coś jeszcze. Mianowicie pokazał swoją nadprzyrodzoną władzę nad naturą, co sprawiło, że Piotr uświadomił sobie własną grzeszność.

Wielu ma świadomość tego kim jest Jezus. Wierzy, że jest On Mesjaszem. Niektórzy jednak nie stali się chrześcijanami ponieważ nigdy nie zobaczyli, doświadczyli Jezusa. Nie widzieli jego świętości i wielkości, co ma wpływ na przekonanie o własnej grzeszności. Każdy kto żyje w prawdzie znając Chrystusa jest świadomy grzechu. Bez tego nie moglibyśmy w pełni zrozumieć co oznacza być chrześcijaninem, bo nie zrozumielibyśmy także znaczenia Bożej łaski – niezasłużonego zbawienia od grzechu i piekła.

Druk