Myśl dnia

A oni natychmiast porzucili sieci i poszli za nim. – Ewangelia św. Mateusza 4:20

IŚĆ ZA JEZUSEM

W Biblii możemy znaleźć historię Andrzeja i Piotra, którzy z rybaków stali się rybakami ludzi. Gdy czytamy o nich po raz pierwszy, możemy znaleźć tam zdanie „A oni natychmiast porzucili sieci i poszli za nim.“ Muszę szczerze przyznać, że ten werset zawsze mnie niepokoił. Wyobraź sobie obcą osobę podchodzącą do ciebie podczas twojej pracy. Nie znasz tego człowieka, ale On mówi: „Idź za mną”. Wysłuchanie tej prośby oznacza porzucenie całego znanego ci życia. Tak, ten obcy człowiek jest charyzmatyczny i umie porwać, ale rzucić wszystko i ślepo za Nim podążać? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Na szczęście to nie do końca tak wyglądało. Warto zerknąć w tekst Biblii w pełnym kontekście. Andrzej i Piotr poznali Jezusa i spędzili cały dzień słuchając Go i rozmawiając z Nim. (Ewangelia św. Jana 1:35-42) Następnie słyszeli Jego nauczanie. Zdążyli się nawet przekonać, że Jezus wiedział dużo więcej o łowieniu ryb niż oni sami. (Ewangelia św. Łukasza 5:1-11) Zaczęli też nabierać świadomości swojej grzesznej natury. Wkrótce po tym Jezus przyszedł do nich i powiedział „Pójdźcie za mną, a zrobię was rybakami ludzi!” W tym momencie byli oni już gotowi, by porzucić wszystko i podążać za Jezusem. (Ewangelia św. Mateusza 4:18-20)

Nie, oni nie poszli za Jezusem w ciemno. Widzieli i słyszeli wystarczająco dużo, by uwierzyć, że jest On wyjątkowy. Jeśli poświęcisz czas na poznanie Jezusa poprzez Jego Słowo, możesz również zechcieć za Nim podążać. Jeśli zdecydujesz się iść za Jezusem, twoje życie już nigdy nie będzie takie samo!

Druk