Myśl dnia

„A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem i wy byli.”Ewangelia wg św. Jana 14:3

Jakie jest niebo?

Jakie jest niebo?

Najbardziej powszechne wyobrażenie przedstawia niebo jako obszar wysłany chmurkami, gdzie ludzie noszą białe tuniki i aureole, i nie robią nic poza graniem na harfie. Czy tak wygląda niebo? Co za nuda!

Jakie naprawdę jest niebo? Jezus mówił o nim bardzo mało, ale kiedyś wypowiedział słowa: „W domu Ojca mego wiele jest mieszkań. Idę przygotować wam miejsce”. Jaki jest raj? Jest jak dom z kochającym Ojcem. To miejsce, w którym znajdziesz bezpieczeństwo, warunki do stałego zamieszkania i schronienie. Każdy z nas pragnie odnaleźć swój wymarzony dom, pełen ciepła i spokoju. Niebo jest takim upragnionym miejscem, gdzie spotkamy Ojca Niebieskiego.

Jaką mamy pewność, że się tam znajdziemy? Czy istnieje jakaś mapa lub określone zasady, według których należy postępować, aby trafić do nieba? Nie, to przychodzi przez osobę samego Jezusa Chrystusa. Kiedy mówił o raju, zawsze dodawał, że jest On jedyną drogą zawsze prowadzącą do domu Ojca Niebieskiego.

Druk