NIE MA TEGO ZŁEGO, CO BY NA DOBRE NIE WYSZŁO

6.08.2014

"To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat." - Jana 16:33

Winston Churchill zainspirował wolny świat buntowniczym oświadczeniem: „Nigdy się nie poddamy!” podczas najciemniejszych dni Anglii. Historia pokazała, że nie było nikogo bardziej akredytowanego do uratowania Wielkiej Brytanii od pewnego ujarzmienia przez nazistów. Jeszcze zanim druga wojna światowa się skończyła, jego ukochany kraj bezceremonialnie zdymisjonował go ze stanowiska premiera. Próbując go pocieszyć, jego żona oświadczyła, że to odrzucenie może być szczęściem w nieszczęściu. „Jeśli tak jest, „ odpowiedział- „to jest to bardzo skutecznie zamaskowane.”

Wbrew temu upokarzającemu odrzuceniu, Churchill kontynuował swoje życie bardzo godnie. Już w następnym roku wygłosił swoją znaną mowę „żelazna kurtyna”, na której wolny świat oparł swoją politykę podczas zimnej wojny. On też napisał sześć tomów historii drugiej wojny światowej (wygrał Nagrodę Pulitzera) i opublikował klasykę Historię Anglików. Do tego wszystkiego był premierem kolejną kadencję i potem przez lata działał, jako starszy mąż stanu wolnego świata.

Jezus obiecuje, że „na świecie ucisk mieć będziecie”. Staniesz wobec niejednego odrzucenia, blokady dróg a także min lądowych. Czasami Bóg kładzie nam te wyzwania, aby nauczyć, przetestować, a czasem nawet by przekierować tory naszego życia. Naucz się patrzeć na tragedie, jako okazje do stawania się silniejszym i odkrywaniu większych możliwości. Tak właściwie to mógłbyś odkryć, że pani Churchill miała rację! Zapamiętaj, co mówi Jezus, „ufajcie ja zwyciężyłem świat.”