Myśl dnia

"Słyszeliście, że kiedyś powiedziano: Nie popełnisz morderstwa, a kto by dopuścił się morderstwa, stanie przed sądem. A Ja wam mówię, że każdy kto gniewa się na swojego brata, będzie osądzony." - Mt 5:21- 22

NIE ZABIJAJ!

Na podstawie dziesięciu przykazań możemy stwierdzić, że Bóg jest bardzo stanowczy. Wyraźnie stwierdza, że nie możemy zabijać. Większość z nas z pewnością odetchnie z ulgą, wiedząc, że prawdopodobnie nigdy tego nie zrobi. Niestety nie jest to tak proste jakby nam mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Standardy Boże są wyższe niż człowieka. Faktycznie nie tylko morderstwo jest grzechem, ale myślenie o nim również!

Bóg zwraca bardzo dużą uwagę czy nasze serce i myśli współgrają ze sobą. Kiedy zaczynamy rzucać wyzwiskami w kierunku drugiego człowieka winni jesteśmy złamania przykazania o zabijaniu! To wydaje się być wielce niesprawiedliwe! Bóg nie tylko osądza nasze działania, ale także grzeszne myśli i pragnienia.

Kto więc byłby w stanie zaliczyć taki test? Nie ma takiego człowieka. Na szczęście Jezus poniósł za ciebie karę. Aby otrzymać bezcenny dar przebaczenia potrzebujesz poprzez wiarę zaufać Bogu. Dekalog jest niesamowitym przypomnieniem tego, że wszyscy potrzebujemy Zbawiciela.

Druk