Myśl dnia

“…i aby się nie znalazł jakiś rozpustnik i bezbożnik, jak Ezaw, który za jedną potrawę sprzedał swoje pierworodztwo. A wiecie, że później, gdy chciał otrzymać błogosławieństwo, został odrzucony, nie znalazł bowiem miejsca na nawrócenie, choć go szukał zHeb 12:16-17

NIEKONSEKWENCJA RODZICÓW

Ezaw i Jakub. Ta sama matka, ten sam ojciec, bliźniaki. Wychowywani w podobny sposób, w tym samym systemie wierzeń. A jednak oboje radykalnie się różnią od siebie.

Kiedy masz dzieci tej samej płci, w podobnym wieku, możesz być świadkiem fascynującego zjawiska. Dzieci wywodzące się z tych samych rodziców, wychowywane w jednym domu i na podobnych zasadach – jak mogą się tak niewiarygodnie różnić? Każde dziecko jest unikalne i musi być wychowywane na różne sposoby przez rodziców. Czasami rodzice narzekają na to, że które z jednym dzieckiem nie mają żadnych problemów, podczas gdy z innym sobie nie dają rady. Dzieci to nie roboty i potrzebują różnorodnego podejścia wychowawczego. Każde z nich ma własne unikalne talenty, indywidualne zainteresowania i zmieniające się temperamenty.

Pamiętajcie rodzice, tylko Pan Bóg zna ostateczny plan, który ma dla naszych dzieci. Rola rodzica jest niezwykle ważna w wychowywaniu dzieci. Codziennie okazujemy im miłość, troskę, uczymy wartości i nadziei na przyszłość. Modlimy się aby pewnego dnia świadomie doświadczyli łaski i miłości Bożej w swoim życiu. Róbmy co możemy z naszej strony aby być jak najlepszymi rodzicami i módlmy się aby Boże plany i pasje dla naszych dzieci zostały w pełni zrealizowane!

Druk