Nowy początek

29.12.2021

"Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli sie ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć Królestwa Bożego." - Ew. wg. św. Jana 3:3

W każdym jest pragnienie, aby przynależeć do rodziny, w której więzi są bliskie i trwałe. Potrzeba ta jest tym większa, że żyjemy w czasach ,gdy tak wiele małżeństw i rodzin rozpada się. Bez względu na naszą historię rodzinną, Bóg daje szansę każdemu z nas, aby stać się częścią rodziny, która przetrwa całą wieczność. Nie mieliśmy wyboru co do naszej ziemskiej rodziny, ale poprzez wiarę możemy stać się częścią Bożej rodziny.

Jezus określa ten proces duchowego przebudzenia jako „nowe narodziny.” Każdy z nas doświadczył fizycznego przyjścia na świat, ale duchowe narodziny nie są udziałem każdego człowieka. Nowe narodzenie ma miejsce wtedy, kiedy wyznajesz Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Bez duchowych narodzin, umrzemy podwójnie – cieleśnie i duchowo. Duchowe narodziny sprawiają jednak, że choć musimy umrzeć fizycznie, to nasz duch będzie żyć wiecznie.

Urodzeni raz, umieramy podwójnie. Urodzeni podwójnie, umieramy tylko raz.

Jeśli doświadczyłeś nowego narodzenia, możesz mieć pewność zbawienia od duchowej śmierci. Czy urodziłeś się tylko raz czy dwa razy? Od tego zależy gdzie spędzisz wieczność.