Odpoczynak dla zmęczonych

16.12.2020

"Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych." - Ew. wg. św. Mateusza 11:29

Tempo życia podnosi poziom stresu i zmartwień, które nam towarzyszą na codzień. Wydaje się, że nasze zabieganie i stawiane wobec nas wymagania nie mają końca. Czy czasami jesteś zmęczony tym „wyścigiem szczurów”?

Jest tylko jedno rozwiązanie. Nie chodzi o ucieczkę od problemów życia codziennego, ale odkrycie siły by we właściwy sposób stawić im czoła. Jezus powiedział: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a dam wam ukojenie.” Jezus oferuje odpoczynek i pokój, pomimo zewnętrznych okoliczności.

Chrystus nie zabiera trudnych sytuacji z naszego życia. Zamiast tego zachęca nas do tego abyśmy powierzali swoje życie w Jego ręce i obiecuje, że będzie dla nas właściwym wsparciem. Chodzenie z Jezusem na codzień oznacza zaufanie, że On jest blisko nas i będzie naszym odpoczynkiem i źródłem nawet w najtrudnijszych sytuacjach.