SPRAWIEDLIWOŚĆ

17.08.2020

"Umiłowani, nie wymierzajcie sami kary, lecz pozwólcie działać sprawiedliwości Bożej. Napisano bowiem: "Do Mnie należy pomsta, ja się odwzajemnię" - mówi Pan." - Rzymian 12:19

Czy jest coś bardziej satysfakcjonującego od tego gdy ktoś kto skrzywdził ciebie zostaje przywiedziony do sprawiedliwości? Popatrz na niesprawiedliwość w życiu Dawida. Przez serię zdrad jego próżny syn Absalom zabrał mu tron, który prawnie należał do niego. Dawid protestował i wołał do Boga o sprawiedliwość, ale ostatecznie uznał, że pomsta należy do Boga. Wkrótce Absalom, który był bardzo dumny ze swoich bujnych włosów na głowie, wpadł na drzewo podczas jazdy, nie mógł rozplątać swoich włosów i umarł tam. Bóg doprowadził go do sprawiedliwości w raczej niezwykły sposób a Dawid, który zapłakał po utracie syna został przywrócony do tronu.

Bóg wymierza sprawiedliwość na różne sposoby. Czasami przez rutynową, osobistą interakcję. Czasami normalne procedury biurowe skutkują sprawiedliwym rozwiązaniem. Niektóre działania mogą wymagać interwencji policji albo sądu. A czasami sprawiedliwość nie będzie ujawniana aż do naszej śmierci, rozpoznając że Bóg patrzy z perspektywy wieczności, gdzie każdy zostanie rozliczony ze swojego życia ziemskiego.

Możesz mieć jednak pewność, że Bóg doprowadzi do sprawiedliwości. Być może to nie będzie to tak dramatyczne jak w przypadku Absaloma, ale w końcu, sprawiedliwość Boża objawi się każdemu.