OWOCE NIE KŁAMIĄ

27.10.2020

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! Po ich owocach poznacie ich. - Ewangelia św. Mateusza 7:15-16a

Kim jest prorok? Może zacznijmy od wyjaśnienia, że główną rolą proroka jest przekazywanie prawdy, prawdy o Bogu.

Z drugiej strony „fałszywy” prorok jest kimś, kto mówi ci to, co ty chcesz usłyszeć lub to, co on chce, byś usłyszał. To nie jest zgodne z Bożym Słowem. Proroctwa takich ludzi mogą zawierać ziarnko prawdy, ale nie będą całą prawdą.

Kilka przykładów współczesnych „fałszywych proroków”, przed którymi ostrzega Jezus:

Mężczyźni (i kobiety) udają „przyjaciół” młodych dziewcząt i chłopców, którzy być może            mają trudną sytuację w domu, a przez to są podatni, skrzywdzeni i potrzebujący.      Fałszywi prorocy wabią te dzieci złudnym poczuciem bezpieczeństwa, mówiąc, że           uczynią ich życie lepszym, będą je kochać i troszczyć się o nie. Młodzi ludzie, desperacko             spragnieni miłości, uwierzą we wszystko i zanim się spostrzegą, staną się obiektami w    ciemnym świecie molestowania seksualnego, dziecięcej pornografii lub prostytucji.

Fałszywy prorok naucza, że dobrze jest dawać Bogu, bo wtedy spłyną na nas błogosławieństwa materialne. Bez wątpienia Pismo Święte mówi, że Bóg błogosławi, gdy jesteśmy hojni. Jednak Boże Słowo stawia sprawę jasno, że dajemy nie po to, aby coś otrzymać, ale raczej w zaufaniu, że Bóg da nam wszystko to, czego potrzebujemy, a my będziemy mogli wtedy dawać więcej. Fałszywi prorocy uczą „teologii sukcesu”, nie ewangelii Jezusa Chrystusa.

Tak właśnie działa Szatan przez ataki fałszywych proroków, którzy są wilkami w owczej skórze, czyhającymi na nasze słabości i odwracającymi nasze oczy od Prawdy. Czy nie słyszysz już obrzydliwego hymnu zwycięstwa Szatana, gdy uda mu się porwać czyjeś życie w swoją sieć kłamstw?

Jezus mówi, że zostaniemy poznani po naszych owocach. Owocem Ducha są miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Jezus mówi również, że fałszywych proroków możemy także rozpoznać po ich owocach, a oni wydają złe i zatrute owoce, które na końcu zostaną odcięte i rzucone w ogień. Strzeż się i bądź czujny, pamiętaj też, że im bliżej chodzimy z Bogiem, tym mniejsza szansa, że zostaniemy oszukani.

Fałszywy prorok przedstawi to, co Bóg nazywa dobrem, jako zło, a to, co Bóg nazywa złem, jako dobro. Takie tłumaczenie może nawet przypaść do gustu większości społeczeństwa, ale na pewno nie podoba się Bogu. To stoi w sprzeczności z Bożym Słowem.

Jezus przestrzega nas przed fałszywymi prorokami. Mogą oni wyglądać na chrześcijan, ale są samolubnymi wilkami. Robią wrażenie, jakby nam służyli, tymczasem działają przeciw nam.