Myśl dnia

“A wczesnym rankiem, przed świtem, wstał, wyszedł i udał się na puste miejsce, i tam się modlił.”Marek 1:35

WYPRACUJ SOBIE RUTYNĘ MODLITEWNĄ

Znajdziesz tutaj kilka wskazówek dotyczących rozwijania regularnej rutyny modlitewnej w swoim życiu. Na początek postaraj się znaleźć w miarę regularne miejsce. Może to być jakiś kąt w twoim domu, a może czułbyś się lepiej jadąc wcześniej do biura tak, aby zamknąć za sobą drzwi póki jest to jeszcze możliwe. Niektórzy woleliby spacer w parku, odkrywając, że najlepiej im się modli na świeżym powietrzu. Z kolei ci, którzy wiele podróżują mogą odkryć, że znalezienie regularnego miejsca jest niemożliwe. Ale z kolei pokój hotelowy daje im poczucie prywatności. Każda osoba ma inne miejsce, które jest właściwe, ale najważniejsze jest, aby znaleźć takie miejsce, które jest właściwe dla Ciebie.

Opracuj również plan, to, co chcesz robić. Dobrze jest ustawić rutynę tak, aby bezpośrednio móc w nią wchodzić jak i wychodzić tak, aby za każdym razem nie trzeba było wiele przeorganizowywać. Być może możesz rozpocząć od czytania codziennych rozważań, które zaostrzą twój duchowy apetyt. Potem można np. czytać fragmenty Pisma Świętego, aby móc rozmyślać nad czytanymi słowami i nad istotą samego Boga. Zacznij się wtedy modlić. Możesz skorzystać z Modlitwy Pańskiej. Jest to doskonały przykład jak mamy się modlić. Nie chodzi bynajmniej o jej ciągłe odtwarzanie, ale na pewno pomoże nam się lepiej skupić. Później po prostu wsłuchuj się w Boży głos i inspirację, jaka płynie od Ducha Świętego.

Są różne miejsca, tak samo sposoby rozwijania zdrowego życia modlitewnego. Odszukaj to, co będzie dla ciebie działało i zacznij cieszyć się błogosławieństwem czasu spędzanego w samotności z Bogiem.

Druk