Myśl dnia

"Znosząc jedni drugich i przebaczając sobie nawzajem, jeśli kto ma powód do skargi przeciw komu: Jak Chrystus odpuścił wam, tak i wy." - Kol. 3:13

Wzór przebaczenia

Czy jest ktoś w Twoim życiu, komu nie możesz wybaczyć? Kto ci od razu przychodzi do głowy? Zapewniam, że są sytuacje, w których nie będziesz posiadać wystarczająco własnych sił, aby móc wybaczyć ludziom. Rana jest zbyt głęboka. Potrzebujemy poprosić Boga, aby pomógł nam zrobić to, czego sami nie jesteśmy w stanie zrobić. Dlatego proś o Jego nadprzyrodzoną siłę, aby zacząć wybaczać drugiej osobie!

Niechęć przebaczenia to niechęć oddania kontroli Bogu. Pozostaw wyrównanie rachunków Najwyższemu. Skąd wiesz, kiedy nastąpił moment przebaczenia? Wiele osób mówi, że czują się tak „jakby spadł im ogromny głaz z serca”. Nie ma już uczucia goryczy czy urazu, jest tylko akceptacja. Czy to oznacza, że ponowne i w pełni zaufamy? Zazwyczaj tak się nie dzieje. Po prostu wybieramy kochać. To jest wielki i niesamowity cud, którego tylko Bóg jest w stanie dokonać, kiedy prosimy Go o pomoc w wybaczaniu innym. Dzięki temu możemy doświadczyć wspaniałej wolności.

Jeśli naprawdę walczysz w tej sferze, pamiętaj, Jezus jest naszym doskonałym przykładem, wzorem do naśladowania. Nikt nie został tak skrzywdzony jak Jezus, bo tylko On w historii całej ludzkości nie miał żadnego grzechu. Przybiliśmy Go do krzyża swoimi grzechami. I kiedy tam wisiał mówił: “Ojcze wybacz im”. Jeśli Jezus może wybaczyć nam wszystko, wtedy również przez Jego siłę możemy wybaczyć innym, którzy nas skrzywdzili. Poproś, żeby Bóg pomógł tobie zrobić to już dzisiaj! Ty też możesz doświadczyć wolności. Nie zwlekaj już dłużej.

Druk