Myśl dnia

„Kto miłuje pieniądze, pieniędzmi się nie nasyci, a kto miłuje bogactwo, zysków mieć nie będzie.”Księga Koheleta 5:10

Rynek papierów wartościowych

Hossa czy bessa? Czy Rezerwa Federalna jest na dobrym kursie czy nie? Patrząc na indeks Dow Jones, sprzedajecie czy kupujecie? Utrzymujecie czy upłynniacie? Tak samo ważna jak porady finansowe z Wall Street, jest odpowiedź na pytanie czy jest bardziej godne zaufania miejsce by zdobyć wiedzę o tym, jak zarządzać naszymi pieniędzmi? Takim miejscem jest Biblia. Zdumiewające, Jezus mówi więcej o pieniądzach i posiadaniu niż o niebie czy piekle.

Problem polega na tym, że nie chcemy działać zgodnie z wolą Bożą. Boży sposób polega na dawaniu, dzieleniu się i zapewnianiu środków tym, którzy mają mniej. Jest to rada całkowicie sprzeczna z tym, co podpowiada nam ludzki rozum – zdobyć, mieć, gromadzić. Boży sposób polega na tym, by wydawać mniej niż zarabiać. A dzisiejszy świat dąży raczej do powiększania zadłużenia. Odpowiesz za to finansowo, dziecinko.

Spójrz prawdzie w oczy. Najlepszym planistą finansowym jest Stwórca tego świata. Dlaczego więc nie zapoznać się z tym, co On powiedział na temat zarządzania pieniędzmi i spróbować postępować zgodnie z Jego nauką? To zawsze jest najlepszy wybór.

Druk