Rynek papierów wartościowych

19.05.2012

„Kto miłuje pieniądze, pieniędzmi się nie nasyci, a kto miłuje bogactwo, zysków mieć nie będzie.” - Księga Koheleta 5:10

Hossa czy bessa? Czy Rezerwa Federalna jest na dobrym kursie czy nie? Patrząc na indeks Dow Jones, sprzedajecie czy kupujecie? Utrzymujecie czy upłynniacie? Tak samo ważna jak porady finansowe z Wall Street, jest odpowiedź na pytanie czy jest bardziej godne zaufania miejsce by zdobyć wiedzę o tym, jak zarządzać naszymi pieniędzmi? Takim miejscem jest Biblia. Zdumiewające, Jezus mówi więcej o pieniądzach i posiadaniu niż o niebie czy piekle.

Problem polega na tym, że nie chcemy działać zgodnie z wolą Bożą. Boży sposób polega na dawaniu, dzieleniu się i zapewnianiu środków tym, którzy mają mniej. Jest to rada całkowicie sprzeczna z tym, co podpowiada nam ludzki rozum – zdobyć, mieć, gromadzić. Boży sposób polega na tym, by wydawać mniej niż zarabiać. A dzisiejszy świat dąży raczej do powiększania zadłużenia. Odpowiesz za to finansowo, dziecinko.

Spójrz prawdzie w oczy. Najlepszym planistą finansowym jest Stwórca tego świata. Dlaczego więc nie zapoznać się z tym, co On powiedział na temat zarządzania pieniędzmi i spróbować postępować zgodnie z Jego nauką? To zawsze jest najlepszy wybór.